Dowiedz się, jak zmierzyć próg drzwi na MarmurGranit.net

Subcategories

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Jak mierzysz progi?

Pierwszą radą, jaką warto zrobić, jest poproszenie o wykonanie pomiarów osobę, która będzie wykonywała montaż progu, czyli firmę, która śledzi dla Państwa prace remontowe lub murarza. Umożliwi to zamówienie niestandardowego progu z pewnością, że wykryte dane są poprawne pod względem wysokości, długości i szerokości.

Jeśli z drugiej strony chcesz postępować autonomicznie w wykonywaniu pomiarów, rozważ następujące zmienne:

PROGI ZEWNĘTRZNE:

Długość progu zewnętrznego określa się biorąc pod uwagę, że musi on znajdować się pod ościeżnicą okienną i tam, gdzie to możliwe, powinien być przedłużany o około 3 cm w okresie letnim poza ościeżnicę okna.

W niektórych przypadkach, gdy nie ma możliwości poszerzenia progu niż ościeżnica okna, np. Ze względu na trudność wybicia ścian żelbetowych, należy rozważyć możliwość wykonania wycięcia do wstawienia progu wychodzącego z części frontowej rzut wystający na wymagane 3 cm skrócenie niewidocznej części i tym samym ułatwienie jej włożenia

Zamiast tego szerokość progu zewnętrznego zaczyna się od kilku cm (zwykle 3 cm) na zewnątrz pokrycia i kończy się o kilka cm wewnątrz okna, wstaw widok progu również od wewnątrz, inne orientacyjne szczegóły tylko na lub więcej często kończy się umieszczaniem pod grubością drzwi. W tym drugim przypadku nie będzie widoczny od wewnątrz, z wyjątkiem otwarcia drzwi.

OKULARY WEWNĘTRZNE:

Długość progu wewnętrznego obliczamy również umieszczając go kilka cm poniżej ościeżnicy drzwiowej, na której jest osadzony. Jak wspomniano wcześniej, jest to poziom posadzki, dlatego nie należy wybierać żadnych dodatkowych wykończeń.

Szerokość natomiast może być dowolnie ustalana na podstawie potrzeb estetycznych, a także wykończenie w postaci widocznego z obu pomieszczeń paska, który definiuje drzwi lub wykończenia w środku drzwi, a więc widocznych tylko od jednego lata.

Zadbaj o dokładne zmierzenie wszystkich wymiarów przyszłego progu, a następnie przekaż je naszemu zestawowi e-commerce, aby stworzyć dostosowane progi i produkty stworzone zgodnie z Twoimi potrzebami.

Powrót do FAQ

Product added to compare.