Zobaczmy razem, jakie procesy są zwykle stosowane na parapecie lub ogólnie w przypadku produktu wykonanego na zamówienie z kamienia naturalnego.

BLAT:

Proces ten charakteryzuje wybór wykończenia naszej pracy. W rzeczywistości możemy wybrać różne wykończenia na podstawie materiałów, w tym:

  • Polerowany blat, charakteryzujący się bardzo gładką i lustrzaną powierzchnią
  • Blat polerowany, charakteryzujący się bardzo gładką, ale matową powierzchnią
  • Szczotkowany blat, mimo że powierzchnia jest nieregularna i nie do końca gładka, wrażenie w dotyku pozostaje bardzo miękkie i aksamitne.
  • Powierzchnia piły, w tym przypadku powierzchnia pozostaje raczej szorstka.
  • Blat płomieniowany, dostępny tylko dla niektórych granitów, powierzchnia tego blatu jest bardzo szorstka.

Wybór rodzaju pracy na blacie zależy głównie od parapetów w dużej mierze od osobistego gustu, ale dobrze jest powiedzieć, że często stosuje się gładkie powierzchnie, dalsze specyfikacje online tylko na, polerowane lub szczotkowane do wnętrz, podczas gdy bardziej szorstkie wykończenia, takie jak płomieniowane są bardziej odpowiednie na zewnątrz.

Ogólnie marmury są wybierane jako polerowane lub szlifowane, ponieważ piękno marmuru jest wzmocnione przez wygładzanie, a jeszcze bardziej podczas polerowania, ponieważ zwiększa kontrast obecnych żył.

Przykłady polerowanego lub polerowanego marmuru można znaleźć tutaj: Botticino, Bianco Carrara, Grafite (szary kamień).

Z drugiej strony, niektóre granity wyglądają bardzo dobrze na zewnątrz dzięki najbardziej szorstkim wykończeniom, takim jak przetarte (na serizzo) lub szczotkowane powierzchnie lub z Flamed Light Diorite i Flamed Dark Diorite.

Te granity nadają się również do użytku wewnętrznego, ale z gładszymi wykończeniami, takimi jak jasny dioryt lub ciemny dioryt.

powrót do FAQ

Product added to compare.