Pierwszą radą jaką wam daję jest poproszenie o wykonanie pomiarów osobę, która sama wykona montaż progu, czyli firmę wykonującą dla Państwa prace remontowe lub murarza. Umożliwi to zamówienie spersonalizowanego progu z pewnością, że wykryte dane są prawidłowe pod względem wysokości, długości i szerokości.

Jeśli z drugiej strony chcesz samodzielnie wykonać pomiary, weź pod uwagę następujące zmienne:


PROGI ZEWNĘTRZNE:

Długość progu zewnętrznego określa się biorąc pod uwagę, że musi on znajdować się pod oknem i tam, gdzie to możliwe, powinien być przedłużony o około 3 cm z każdej strony poza okno.

W niektórych przypadkach, gdy nie jest możliwe poszerzenie progu niż ościeżnica okna, np. Ze względu na trudność wybicia ścian żelbetowych, należy rozważyć możliwość wykonania wycięcia na wstawienie progu wychodzącego z części frontowej widoczne wystające 3 cm wymagane przez skrócenie niewidocznej części i tym samym ułatwienie jej wprowadzenia.

Szerokość progu zewnętrznego (krótszego boku) zamiast tego zaczyna się od kilku cm (zwykle 3 cm) na zewnątrz powłoki zewnętrznej i kończy się o kilka cm wewnątrz okna, pozostawiając próg widoczny również od wewnątrz, inne szczegóły wskazujące tylko na lub częściej kończy się umieszczając się pod grubością drzwi. W tym drugim przypadku nie będzie widoczny od wewnątrz, z wyjątkiem otwarcia drzwi.

PROGI WEWNĘTRZNE:

Długość (długi bok) progu wewnętrznego oblicza się również umieszczając go kilka cm poniżej ościeżnicy drzwiowej, na której jest osadzony. Jak wcześniej wspomniano, jest równo z podłogą, dlatego nie należy wybierać dodatkowej obróbki.

Szerokość natomiast może być dowolnie ustalana na podstawie potrzeb estetycznych, a także wykończenie w postaci widocznego z obu pomieszczeń paska, który definiuje drzwi lub wykończenia w środku drzwi, a więc widocznego tylko z jednej strony.

Zadbaj o dokładne zmierzenie wszystkich wymiarów przyszłego progu, a następnie przekaż je do naszej witryny e-commerce, aby stworzyć spersonalizowane progi i produkty stworzone zgodnie z Twoimi potrzebami.

powrót do FAQ

Product added to compare.